Kdo se bojí filharmonie

11.02.2019

Samozvaná hudební laboratoř s hlavními výzkumnicemi Marthou Issovou a Annou Polívkovou, kde se zkoumají otázky typu: proč se vážné hudbě říká vážná? Jakou mimiku musí mít dirigent? Odkud víme, jak rychle se má hrát Beethovenova Osudová?
Tak si lze představit zábavný i poučný program v režii Alice Nellis, který navštívili naši žáci 6. ročníku v budově pražského Rudolfina.

V pražském Rudolfinu jsme měli možnost zhlédnout představení, které interaktivně uváděly Martha Issová a Anna Polívková. V hlavní roli však vystupovala česká studentská filharmonie pod taktovkou zkušeného dirigenta Ondřeje Vrabce. Jaké to je, řídit celý orchestr, si mohli vyzkoušet i mnozí dobrovolníci z publika.

Po programu si žáci udělali krátkou procházku městem přes Staroměstské náměstí, kde jsme si připomněli zajímavé reálie o místních památkách.