O pedagogickém sboru

01.12.2017

Pedagogických pracovníků je 46 z celkového počtu 56 zaměstnanců školy. Jedná se o 35 učitelů včetně ředitele, dvou zástupců, 9 vychovatelek školní družiny a dvě asistentky pedagoga. Průměrný věk pedagogického sboru je 44 let. Kvalifikovanost a aprobovanost dosahuje 98%, přičemž kvalifikovanost a aprobovanost vyučujících jazyků je 100%.
Na škole pracují mnozí zkušení pedagogové. V posledních letech přibyli do pedagogického sboru i mladí absolventi pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Západočeské univerzity v Plzni. V rámci metodických orgánů školy se i učitelé navzájem navštěvují v hodinách, provádějí rozbory hodin a předávají si navzájem své zkušenosti. Každý vyučovací předmět má určeného garanta, který se stará o zajišťování školních pomůcek a jejich obnovu a na druhém stupni má také na starosti výdej učebnic.

Metodické orgány na škole:

METODICKÁ SDRUŽENÍ na 1. stupni:

Metodické sdružení 1. -3. ročníků a 4. -5. ročníků

Jazyk a jazyková komunikace - Cizí jazyky (Aj – I. stupeň)

PŘEDMĚTOVÉ KOMISE na 2. stupni:

Jazyk a jazyková komunikace - Český jazyk a literatura
Jazyk a jazyková komunikace - Cizí jazyky (Aj – II. stupeň, Fj, Nj)
Matematika a její aplikace - Matematika
Informační a komunikační technologie - Informatika
Člověk a příroda - Fyzika, Chemie, Přírodopis, Zeměpis
Člověk a společnost - Dějepis, Výchova k občanství
Umění a kultura - Hudební výchova, Výtvarná výchova
Člověk a zdraví - Výchova ke zdraví, Tělesná výchova
Člověk a svět práce - Pracovní činnosti

Seznam pedagogických pracovníků ve školním roce 2017/2018

DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ UČITELŮ:

Mezi učiteli je velký zájem dále se vzdělávat v rámci dalšího nebo celoživotního vzdělávání pedagogických pracovníků. Zúčastňují se školení, ukázkových hodin a seminářů, absolvují specializační studium a studují při zaměstnání. Všichni pedagogičtí pracovníci absolvovali počítačový kurz úrovně Z a většina také kurzy projektů P P-I v rámci SIPV informační gramotnost. Učitelé jazyků se účastní konferencí Asociace učitelů angličtiny v rámci České republiky (AUA ČR) i konferencí organizací učitelů angličtiny v zahraničí (IATEFL, TESOL), publikují práce v českých a zahraničních odborných časopisech. Učitelé angličtiny absolvují metodické a jazykové kurzy pro učitele ve Velké Británii a Irsku v rámci programu Národní agentury SOCRATES a jejího podprogramu COMENIUS.

SPOLUPRÁCE S RODILÝMI MLUVČÍMI:
Škola několik let využívala externí spolupráce s manželi Gregory, rodilými Američany, kteří spolupracovali s vyučujícími angličtiny ve vyšších třídách s rozšířenou výukou jazyků při práci na konverzačních tématech a také se zapojovali do akcí Anglického klubu. Paní Lori Gregory se jako rodilá mluvčí též účastnila školy v přírodě s angličtinou pro 4. ročník. V minulých letech škola spolupracovala s PhD. Bridget Fitzgerald Gersten z Velvyslanectví USA, která dnes působí v diplomatických službách USA. Škola využívá různých možností k zapojení rodilých mluvčích. Ve školním roce 2008/2009 byla zahájena užší spolupráce s Britskou radou v ČR, která je stále rozvíjena. Jazyková škola Wattsenglish Ltd. a Jazyková škola FAN provozují oddělení anglické družiny s rodilými mluvčími.

VÝCHOVNÉ PORADENSTVÍ:
Na škole pracuje výchovná poradkyně, která má na starost výchovné poradenství zaměřené na volbu povolání a další studium žáků.
Kontakt: Mgr. Alena Merhautová, email: merhautova[zavináč]zsmladi.cz

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG:

Od 1. 2. 2017 na škole působí školní psycholog:

Mgr. Eva Richterová, richterova[zavináč]zsmladi.cz

ŠKOLNÍ SPECIÁLNÍ PEDAGOG:
Specifické vývojové poruchy učení a chování a integrované žáky má na starost speciální pedagog:
Mgr. Radmila Pokorná, pokorna[zavináč]zsmladi.cz

Předmětu speciálních vzdělávacích potřeb se věnuje také Mgr. Markéta Líznerová a Mgr. Zuzana Zemanová

METODIK PREVENCE:
Mgr. Zora Karvánková, karvankova[zavináč]zsmladi.cz

KOORDINÁTOR ŠKOLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PROGRAMU:
Mgr. Norbert Tlustý, zástupce ředitele pro 1. stupeň, tlusty[zavináč]zsmladi.cz