Další dva roky s programem ERASMUS+ odstartovaly

24.10.2018

Naše škola se i v následujících dvou letech zapojí do programu Erasmus+. V roli koordinátorské školy bude do června 2020 řídit projekt s názvem „Virtual and Real in Our Life“, jehož cílem je dát žákům i učitelům dostatek příležitostí k uvědomění si rozdílu mezi realitou a jejím zobrazením, ale i k pochopení pozitivních stránek tohoto protikladu pro školní život.

Celý projekt byl na rozdíl od minulého školního roku, kdy jsme v Praze projektová setkání uzavírali, odstartován právě na naší škole, kde jsme od 14. do 19. října hostili partnery z Itálie, Francie, Německa a Španělska.

Pro celkem téměř 50 žáků a desítku učitelů byl připraven pestrý čtyřdenní program, během nějž žáci komunikovali a pracovali v angličtině v mezinárodních mini-týmech.

V pondělí si žáci vyzkoušeli virtuální realitu a dozvěděli se něco o kybernetické bezpečnosti od expertů ze Smíchovské střední průmyslové školy. V úterý si zkusili, jaké je to vyrobit si na základě virtuálního návrhu reálný objekt pomocí 3D tisku ve spolupráci s firmou 3démon, která sídlí poblíž stanice metra Hradčanská. Ve středu se žáci přesunuli do liberecké IQLANDIE, kde se pokusili vnímat možnosti virtuálního zobrazení rozličných fyzikálních jevů. Ve čtvrtek pak načerpané zkušenosti podrobili reflexi a praktickému nácviku přímo ve škole, ve které jsme pro skupinu připravili necelou desítku malých workshopů vážících se k tématu projektu. Během týdne bylo též vybráno logo našeho projektu, které nás bude reprezentovat po příštích 22 měsíců, na které se moc těšíme.

Průběh setkání můžete sledovat ve fotogalerii pod článkem.
Další projektová setkání proběhnou v lednu v Německu (Dreieich) a v červnu v Itálii (Motta di Livenza).

Mgr. Tomáš Klinka, PhD. - garant a koordinátor projektu