Podej mi ruku - poděkování

23.10.2018

Letošní školní rok začal v naší škole již posedmé velmi úspěšným projektem PODEJ MI RUKU, při kterém se celé září setkávali žáci 8. a 9. tříd s našimi prvňáky, kterým na začátku školního roku pomáhali při příchodu do školy.

Každé ráno se u vchodu do školy setkávali naši nejstarší žáci s těmi nejmladšími a jejich rodiči, kteří s důvěrou své dítě mohli předat staršímu žákovi. Při těchto setkáních dohlíželi také učitelé.

V pondělí 22. října, se prvňáčci opět setkali se svými staršími spolužáky, aby jim poděkovali. A setkání to bylo moc příjemné. Tento zážitek s žáky prožili také třídní učitelky a učitelé 1., 8. a 9. tříd a vedení školy. Všem žákům, kteří těm nejmenším opravdu obětavě pomáhali, patří náš velký dík.

Přítomné pozdravil pan ředitel Vodička, který žákům pomocníkům předal sladkou odměnu. Všichni tito žáci budou mít na pololetním vysvědčení také pochvalu ředitele školy. Osmáci se možná už těší, až budou za rok pomáhat zase těm novým, malým žáčkům. Nejen prvňáčci se něco naučili, ale i my všichni jsme byli obohaceni těmito ranními setkáváními. Starší žáci, kteří třeba nemají doma mladší sourozence, se s rolí pomocníka velmi rychle a dokonale vypořádali.

Nejmenší žáci poděkovali těm starším a věnovali jim na památku malované obrázky, které našim starším žákům udělaly opravdu radost. Někteří měli několikanásobnou radost, protože dostali obrázky hned od několika malých žáčků.

Děkujeme také všem učitelům, kteří se na zdárném průběhu akce podíleli.