Projektové dopoledne věnované 110. výročí založení školy a Evropskému dnu jazyků

27.09.2018

Poslední čtvrtek v září jsme se rozhodli oslavit nejen Evropský den jazyků, který u nás má již desetiletou tradici, ale i výjimečnou událost, kterou je 110 let od založení naší školy. A právě rok 1908 se nám stal tematickou linkou, kterou naši žáci během jednoho školního dne sledovali. Pestré aktivity pro žáky prvního a druhého stupně připravili třídní učitelé. Variace na historické období před vznikem naší republiky nebo číslovky 1908 a 110 si můžete prohlédnout v galerii.

Druhý stupeň se vydal do roku 1908 i přímo – žáci měli za úkol prozkoumat život v zemích, ve kterých se mluví jazyky na škole vyučovanými, tedy češtinou, francouzštinou, angličtinou i němčinou. Témata jako umění, móda, společnost, politika nebo sport ve Francii, Anglii, Irsku, Švýcarsku, Německu, Čechách, Rakousku-Uhersku a USA probudily tvořivost žáků od šesté do deváté třídy. Výsledné prezentace pak hodnotili nejen učitelé, ale zejména žáci.
Výsledky naší práce budou zdobit školu po celý jubilejní rok.