Výlet do Plzně - poznej svůj talent

25.06.2018

V posledním týdnu školního roku se třída 8. B vydala do Plzně zhlédnout novou expozici Talent v prostorách Techmania Science Center. Žáci měli možnost pomocí experimentů, logických úloh, psychomotorických testů a různých úkolů najít oblast, ve které jsou nadané, nebo naopak v čem mají rezervy a kde je třeba ještě na „talentu“ zapracovat.

Expozice je rozdělená do osmi stanovišť - umění, smysl pro spravedlnost, zaujetí pro přírodu, humanitní směřování, fyzická zdatnost, zručnost, technické zaměření a exaktní myšlení. Stanoviště se zaměřují na jednotlivé druhy talentů propojených jedinečným QR kódem, díky kterému jsme mohli zjistit na konci celé expozice v centrálním mozku lidstva, jaký talent v sobě skrýváme.
Žáci se nejen pobavili, ale možná o sobě i něco nového zjistili.
Mgr. Alena Merhautová, třídní učitelka