Poznávací zájezd do tří evropských zemí

28.06.2012

201206280645_header.jpg

Minulý měsíc se žáci druhého stupně vypravili na poznávací zájezd do Francie, Švýcarska a Německa.
Více vám v článku prozradí žákyně VIII. A, Lucie Kratochvílová a Karolína Zelinková...

Po náročné několikahodinové cestě jsme přijeli do malebného francouzského města Lyon. Procházkou jsme došli na místo, odkud byl krásný výhled na celé město. Po obědě formou řízku z domova, jsme navštívili město Dijon.
Druhý den jsme navštívili překrásnou propast Aareschlucht ve Švýcarsku. Zde jsme absolvovali hodinovou prohlídku propasti, a potom jsme pokračovali do Lucernu.
V Lucernu jsme se prošli po Kapličkovém mostě, který je nejstarším mostě v Evropě.
Třetí den jsme začali návštěvou Rýnských vodopádů ve Švýcarsku, nejmohutnějších vodopádů Evropy. Od nich jsme přejeli do německého města Kostnice, kde byl upálen Jan Hus a navštívili jsme dům, ve kterém bydlel. Odpoledne jsme přepluli na pohádkově krásný ostrov Mainau, který leží na Bodamském jezeře.
Čtvrtý den nás čekala prohlídka německého města Štrasburk. Dopoledne jsme pluli lodičkou po městě a odpoledne jsme dostali vysněné tři hodiny rozchodu.
Na pátý den jsme se těšili asi nejvíce. Jeli jsme totiž do největšího zábavního parku v Evropě. Europapark byl rozdělen na jednotlivé části podle zemí a jejich kultury. V parku bylo mnoho atrakcí, jako třeba slavný Silver Star nebo Blue Fire.
Celý výlet se nám strašně líbil a chtěli bychom poděkovat paní učitelce Hrbáčkové, Pichlové a panu řediteli Vodičkovi, že s námi výlet podnikli.