Mobilní planetárium

25.04.2018

Dnešní den se do naší školy přenesl celý vesmír. V rámci projektu Planetárium do škol měli žáci druhého stupně unikátní příležitost navštívit mobilní planetárium, které bylo umístěno přímo v tělocvičně naší školy. Žáci 6., 7. a 8. ročníku zhlédli projekci s názvem Neuvěřitelný vesmír, která je seznámila s významnými objekty blízkého i vzdáleného vesmíru. Dále také informační video od NASA o misi a zániku sondy Cassini, která zkoumala planetu Saturn. Pro žáky 9. ročníku byla připravena projekce Světlo, která žáky seznámila s reáliemi o ekologickém aspektu světelného smogu, fyzikální podstatě světla a zařízeních pro pozorování vesmíru. Žáci rovněž vedli diskuzi s přítomným odborníkem, který ochotně odpovídal na dotazy a komentářem doplňoval projekci v planetáriu.