Naše video pohlednice se umístila na třetím místě

22.05.2018

Letošní šestičlenný tým z IX. A se rozhodl pojmout svůj příběh jako hru v čase a prostoru. Díky tomuto nápaditému scénáři se aktéři hry octnou na několika atraktivních lokalitách v Praze.

 

Ani třeskuté mrazy nemohly odradit tyto nadšence od jejich představ. Brzy ráno jsme tedy natáčeli na Pražském hradě, kde jsme byli téměř sami. Díky laskavému pochopení zaměstnanců Správy Pražského hradu jsme mohli natáčet v liduprázdné Zlaté uličce. Nakoukli jsme do Daliborky a získali jsme řadu krásných záběrů této ojedinělé historické památky.
Vedení Uměleckoprůmyslového muzea nám vyšlo vstříc a my jsme tak mohli navštívit Dům U Černé Matky Boží a nerušeně zde natáčet uprostřed kubistických skvostů. Se stejným pochopením jsme se setkali i v hlavní budově muzea, kam jsme zavítali na druhý den. Někteří členové natáčecího štábu se octli v těchto prostorách poprvé ve svém životě a byli zcela uchváceni budovou i exponáty.
Část příběhu se odehrává i v pasáži Lucerny a před nápaditými dekoracemi Cross clubu v Holešovicích.
22. 6. jsme se v prostorách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR zúčastnili slavnostního vyhlášení výsledků a k naší velké radosti jsme obdrželi diplom za třetí místo! Všichni jsme pak náš úspěch oslavili v cukrárně.
Na naše video se můžete podívat zde.
D. Matulová, učitelka angličtiny