Pražský pětiboj všestrannosti

11.02.2018

Žáci naší školy se letos opět zúčastnili tradiční akce pořádané v rámci projektu Sazka olympijský víceboj. Po loňském 4. místě v kategorii družstev si letos naši žáci spravili chuť a umístili se na příčce bronzové, jen pár bodů od místa druhého. Musíme podotknout, že závodu se letos zúčastnilo 38 škol, a to nejen z Prahy, ale i z ostatních částí republiky. V kategorii jednotlivců potvrdila svou suverenní pozici Markéta Adamková, mistryně ČR v desetiboji OVOV.

Členy družstva ZŠ Mládí letos byli Jakub Černík, Martin Hřebejk, Štěpán Turček, Petr Jandoš, Zuzana Szymanská, Denisa Kadlecová, Julie Frantová a Markéta Adamková.
V soutěži družstev získali celkem 22 204 bodů, čímž obsadili 3. místo. Počtem bodů žáci vylepšili školní rekord o celé 3 000!

V soutěži jednotlivců byla nejúspěšnější Markéta Adamková, která získala v ročníku 2007 zlatou medaili.

K medailím měli velmi blízko i další naši závodníci:

Štěpán Turček - 4. místo z 53 závodníků
Denisa Kadlecová - 4. místo z 51 závodnic
Jakub Černík - 5. místo z 21 závodníků
Petr Jandoš - 7. místo z 53 závodníků
Martin Hřebejk - 7. místo z 39 závodníků
Zuzana Szymanská - 9. místo z 51 závodnic
Julie Frantová - 24. místo z 50 závodnic

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k předvedeným výkonům.