Francouzští stážisté a učitelé na návštěvě

16.10.2017

Ve středu, 11. října jsme v naší škole opět po roce přivítali studenty učitelství z ESPE Angers, města na západě Francie v departmentu Maine-et-Loire a regionu Pays de la Loire. Angers má 270 000 obyvatel a leží na břehu řeky Maine. Spolupráce mezi ESPE a naší školou probíhá již téměř deset let.

Tento rok studenti učitelství pro mladší žáky navštívili hodiny českého jazyka, matematiky, prvouky, přírodovědy, výtvarné výchovy i tělesné výchovy na 1. stupni od 1. do 5. třídy a na 2. stupni hodiny francouzského jazyka nebo angličtiny.

Zapojení do hodin se vzhledem k dobrým znalostem angličtiny v generaci dvacátníků povedlo, se studenty často komunikovali i naši žáci, kteří si mohli zkusit, jaké je to pomoci cizinci v orientaci v neznámém prostředí, představit se, zeptat se na zájmy atd.

Během dalšího týdne pak na škole zůstane jedna ze studentek, Marie Fontaine, jako asistentka v hodinách francouzštiny. Všichni naši francouzštináři se na ni již moc těšíme. Doufejme, že za rok zde přivítáme některou z jejích spolužaček nebo spolužáků z nižšího ročníku.