Projekt Podej mi ruku

20.09.2017

Šestým rokem pokračoval v naší škole projekt, který pomáhá prvňáčkům s jejich prvními dny ve škole, při kterém jim ochotně pomáhají naši nejstarší žáci z devátých, ale i osmých tříd.
Každé ráno se v září u vchodu do školy odehrávají setkání našich nejmladších žáků s těmi nejstaršími a také s rodiči, kteří mohou s důvěrou své dítě předat staršímu žákovi. Starší spolužáci pomáhají těm nejmladším při odemykání a zamykání šatních skříněk. Radost ze setkávání je oboustranná. Cestou do třídy si stihnou i popovídat a po třech týdnech se stihli navzájem poznat. Naši prvňáčci už bezpečně zvládají šatnu i cestu do své třídy a pomoc starších už téměř nepotřebují. V pátek projekt skončí a v pondělí nejmladší žáčci bez obav zvládnou cestu do třídy bez pomoci. Naši pomocníci si určitě zaslouží velkou pochvalu za ochotu, s jakou denně přicházeli do školy o čtvrt hodiny dřív a snahu usnadnit prvňáčkům jejich první krůčky v nové škole. Také rodičům děkujeme za trpělivost a důvěru. A našim nejmladším přejeme, aby se jim u nás líbilo a byli stále samostatnější.