Harfandění

14.09.2017

Na začátku nového školního roku se 17 žáků naší školy spolu se svými sourozenci vydalo ke Galerii Harfa, aby se zúčastnili 5. ročníku benefičního běhu pro dobrou věc. Na začátku běžci obdrželi startovní číslo s čipem a odznak s logem Harfandění. Běželo se po trase kolem OC Harfa, délka jednoho okruhu byla 1,6 km. Za každý zdolaný okruh kolem nákupního centra a sousední O2 arény přispěla Galerie Harfa částkou 100,- Kč na projekt Fondu ohrožených dětí Klokánek.

Všechny děti, které se setkaly s dětmi z Klokánku z Janovic nad Úhlavou, s nadšením běžely závod pro dobrou věc. Bylo to první vzájemné setkání „Klokánků" s našimi žáky, kteří znali děti z Klokánku zatím jen podle jména, fotografií či z dopisů. Přivítání a navázání kontaktů bylo nádherné, nadšení neutuchající a touha znovu se vidět upřímná. Seznámení se s tetami, které se o děti v Klokánku starají, s paní ředitelkou či zástupci vedení byl důkaz, že pomáhat má smysl. Opět jsme dostali pozvání do Janovic nad Úhlavou, také jsme přizváni na zářijovou schůzku v Praze, kdy vedení Klokánku přijede a společně se domluvíme na další vzájemné pomoci a spolupráci.

Počkali jsme si až na úplný závěr, kdy se vyhlašovala celková částka pro Fond ohrožených dětí. Tato částka byla letos 902 400,- Kč. Kolik připadne jednotlivým Klokánkům, v našem případě námi podporovanému v Janovicích u Klatov, se dozvíme v nejbližších dnech.

Příští ročník poběžíme znovu. Rádi s sebou vezmeme i ostatní žáky naší školy a společně vytvoříme tým. Bude hned zřejmé, kolik korunek naši běžci z Mládí Klokánkům vyběhají.

Všem běžcům patří velké dík za jejich pomoc a budoucím běžcům přeji
také slyšet stokrát vyslovené slovo „díky".

Pavla Fialová a Jana Hrbáčková