Festival vědy 2017 očima sedmáků

08.09.2017

Dne 6. 9. jsme navštívili Festival vědy, dříve známý pod názvem Vědecký jarmark. Ten se každoročně odehrává na travnaté ploše u Vítězného náměstí (Kulaťáku) na Praze 6 a v prostorách Národní technické knihovny. Na akci se představilo mnoho institucí a vysokých škol, které prezentovaly různé zajímavosti. Každá měla originální a zajímavý program.

A co nás zaujalo nejvíce? Mohli jsme se podívat, jak funguje 3D tiskárna nebo si něco vyříznout speciálním rozžhaveným drátem. Také jsme se mohli svézt v chytrém autě nebo si prohlédnout 33tunový záchranný vůz Golem.

Festival vědy se nám moc líbil, byl to opravdu skvělý zážitek. Děkujeme našim učitelkám a učitelům, že nás na takovou akci vzali. Budeme se těšit na další ročník.

Filip Gärtner a David Etzl, žáci VII. A