Projekt v prvních třídách

29.06.2017

Původně třídenní projekt Zákeřné keře na motivy pohádky D. Krolupperové se uskutečnil ve třídách I. A a I. C. Žáci v něm netradiční formou poznávali nebezpečné rostliny a živočichy, se kterými se mohou o prázdninách setkat, získávali poučení o chování při rizikových situacích (kupř. bouřka, povodeň, bloudění na vycházkách městem, v lese nebo v horách) a zopakovali si zásady bezpečného chování při hrách v přírodě a u vody. Žáci dostávali každé ráno zadané úkoly na cestu a vyráželi společně  do parků v Motole a v Jelením příkopu. Třetí den se třídy na plánovanou vycházku na Břevnov nevypravily díky velmi silnému dešti. I tak v obou dnech žáci objevili několik nových keřů, které na konci cesty dokázali bezpečně rozlišovat. Už se vždy těšili na další den a byli zvědaví, zda se jim podaří zachránit vílu Vincencii z pohádky.

Mgr. Alexandra Matušů