Dětský úsměv IV. B

21.06.2017

V pátek 16. 6. absolvovala třída IV. B 5. a 6. lekci projektu Dětský úsměv. Tématem byl zubní kámen u lidí i zvířat doprovázený zajímavou projekcí s obrázky, seznámení s různými druhy zubních kartáčků včetně elektrických. Žáci vyplnili kviz v pracovním sešitě, vše zopakovali v křížovce.

Na závěr praktického čištění zubů si děti vyzkoušely test zubního plaku, kdy si nechaly v ústech rozpustit fialovou tabletku a následně si s paní lektorkou prohlédly svůj chrup v zrcadle. Fialová místa na zubech i dásních odhalila nedostatky v čištění zubů. Děti si nakonec své zuby doběla vyčistily, zubní kartáčky i hotové pracovní sešity odnesly domů. Ukončily tak 6 lekcí dentální hygieny v tomto školním roce.

Mgr. Pavla Fialová