Spolupráce s Université de Liège v hodinách francouzštiny

22.05.2017

To, že francouzština nerovná se jen Francie, nám v týdnu od 15. 5. přijela ukázat belgická kolegyně Audrey Thonard z Univerzity v Liège (v češtině „Lutych“). Paní Thonard, která je nejen učitelkou, ale i autorkou publikací ze světa didaktiky cizích jazyků, si vyzkoušela, jaké je to pracovat s - náctiletým publikem. Za pomoci IT a webových nástrojů jako Kahoot nebo Plickers našim žákům nejen poutavě ukázala zajímavosti její rodné země, zároveň jim i předvedla využití tabletů a mobilů k učení.

Návštěva belgické učitelky tak završila rok plný zahraniční spolupráce v hodinách francouzštiny. Stážisté a pedagogové ze škol v Angers a Dijonu či vysokoškolští studenti Erasmus+ z Amiens spolu s belgickou kolegyní naše žáky obohatili nejen jazykově, ale i kulturně.

Těšíme se na další školní rok s „rodilou“ spoluprací!

Tomáš Klinka, učitel FJ