Jazykový kurz v hrabství Yorkshire

03.06.2017

Každé dva roky, už od roku 1997, mají žáci 9. a 8. tříd naší školy možnost výjezdu do Velké Británie s jazykovým kurzem. Tentokrát jsme zamířili do hrabství Yorkshire, s ubytováním v Yorku, historickém městě s mohutnými hradbami. Dále v článku najdete program tohoto výjezdu a odkazy na místa, která jsme během pobytu navštívili.


Neděle: Po desetihodinové klidné plavbě přes Severní moře se žáci vydali na celodenní výlet do údolí Malhamdale s krásnými přírodními úkazy zakončený návštěvou areálu bývalého opatství Bolton Abbey. V podvečer se pak ubytovali v hostitelských rodinách.

Pondělí: Po první noci strávené v hostitelských rodinách jsme se za deštivého a mlhavého rána vydali na celodenní výlet. Na útesech Flamborough Head déšť nakonec ustal a městečko Scarborough jsme si už užili zcela bez deště, podobně jako hraběcí sídlo Castle Howard, včetně krásného parku a zahrad.

Úterý: Dopoledne probíhala výuka s anglickými lektory a odpoledne jsme navštívili Railway Muzeum, interaktivní výstavu o výrobě čokolády a pak byla chvíle pro nákupy.

Středa: Po výuce jsme vyrazili do vřesovišť na severu hrabství Yorkshire a do malebného městečka Whitby, rodiště Jamese Cooka. Z něho jsme cestu zpět do Yorku část cesty absolvovali parním vlakem do stanice Gothland, známou z filmu o Herry Potterovi, jako stanici 'Bradavice'.

Čtvrtek: Po posledním vyučování jsme odpoledne dostali certikáty o absolvování jazykového kurzu. Odpoledne jsme strávili na romantickém místě, Fountains Abbey.
Večer jsme balili a připravovali se na cestu zpět.

Pátek: Po prohlídce pamětihodností Yorku, jsme zamířili na trajekt do Kingston upon Hull. Tím jsme přes noc dopluli do belgických vod, do přístavu Zeebrugge a dále autobusem domů.

Děkujeme za skvělé služby Cestovní kanceláři KRISTOF s průvodkyní Dášou a řidičům Mirkovi a Martinovi z Trutnovské autobusové dopravy.


Program

 

Mapa oblasti

 

Yorkshire Dales National Park

Bolton Abbey

Malhamdale

Goathland

Whitby

Scarborough

Castle Howard

Flamborough Head

Fountains Abbey

York Minster

Jorvik Viking Centre

National Railway Museum

York´s Chocolate Factory