Jazykový kurz v hrabství Yorkshire

03.06.2017

Každé dva roky, už od roku 1997, mají žáci 9. a 8. tříd naší školy možnost výjezdu do Velké Británie s jazykovým kurzem. Tentokrát jsme zamířili do hrabství Yorkshire, s ubytováním v Yorku, historickém městě s mohutnými hradbami. Dále v článku najdete program tohoto výjezdu a odkazy na místa, která jsme během pobytu navštívili.

Neděle: Po desetihodinové klidné plavbě přes Severní moře se žáci vydali na celodenní výlet do údolí Malhamdale s krásnými přírodními úkazy zakončený návštěvou areálu bývalého opatství Bolton Abbey. V podvečer se pak ubytovali v hostitelských rodinách.

Pondělí: Po první noci strávené v hostitelských rodinách jsme se za deštivého a mlhavého rána vydali na celodenní výlet. Na útesech Flamborough Head déšť nakonec ustal a městečko Scarborough jsme si už užili zcela bez deště, podobně jako hraběcí sídlo Castle Howard, včetně krásného parku a zahrad.

Úterý: Dopoledne probíhala výuka s anglickými lektory a odpoledne jsme navštívili Railway Muzeum, interaktivní výstavu o výrobě čokolády a pak byla chvíle pro nákupy.

Středa: Po výuce jsme vyrazili do vřesovišť na severu hrabství Yorkshire a do malebného městečka Whitby, rodiště Jamese Cooka. Z něho jsme cestu zpět do Yorku část cesty absolvovali parním vlakem do stanice Gothland, známou z filmu o Herry Potterovi, jako stanici 'Bradavice'.

Čtvrtek: Po posledním vyučování jsme odpoledne dostali certikáty o absolvování jazykového kurzu. Odpoledne jsme strávili na romantickém místě, Fountains Abbey.
Večer jsme balili a připravovali se na cestu zpět.

Pátek: Po prohlídce pamětihodností Yorku, jsme zamířili na trajekt do Kingston upon Hull. Tím jsme přes noc dopluli do belgických vod, do přístavu Zeebrugge a dále autobusem domů.

Děkujeme za skvělé služby Cestovní kanceláři KRISTOF s průvodkyní Dášou a řidičům Mirkovi a Martinovi z Trutnovské autobusové dopravy.

Mapa oblasti

Yorkshire Dales National Park