Škola v přírodě 1. tříd

05.05.2017

4. 5. 2017: Ve středu jsme si odpoledne zahráli za mlýnem na louce hry Náhoda a Farmáři a lupiči. Ve čtvrtek jsme od rána měli plno práce s hledáním žížal na chytání ryb. Taky se nám narodilo přes noc několik malých prasátek. V rybníčku nad mlýnem jsme nahodili udice a čekali jsme, až ryby zaberou. Z každého úlovku jsme měli velkou radost. Ještě větší radost nám dělalo sluníčkové počasí v závětří mlýna, které žádná předpověď nehlásila. Po odpoledním klidu jsme se vydali za kravičkami. Viděli jsme malá telátka. Před večeří jsme si ještě stihli popovídat s panem rybářem o sladkovodních rybách. Večer už jsme stihli jen napsat, co se nám na škole v přírodě líbilo, a přišla naše poslední noc na farmě.

3. 5. 2017: Dnešní den nám mimořádně přeje počasí. Už od rána máme skvělou náladu, dbáme na osobní hygienu a užíváme si čistý vzduch. Zahráli jsme si hry na rozvoj kamarádských vztahů, týmové spolupráce a vzájemného poznávání. Opět jsme pečovali o zvířátka a projeli jsme se na koni. Odpoledne nás čekají hry v terénu.P

2. 5. 2017: Máme slunečné počasí. Chodíme pečovat o zvířátka, hrajeme hry, poznáváme okolí i své kamarády. Nikdo nepláče, ani večer, kdy všichni sotva lehli, hned spali. Vyspali se do růžova. Jídlo nám chutná. Po dobrém obědě odpočíváme a paní učitelky s paní vychovatelkou připravují odpolední program. Povečeřeli jsme lívance a před spaním jsme se učili písničky o zvířatech od J. Nohavici.

1. 5. 2017: Oznamujeme rodičům, že výprava tříd I. A a I. C v pořádku dorazila do cíle a všichni zdraví domů.