Úspěch v celostátní soutěži

31.05.2017

ZŠ Mládí je nejen organizátorem celostátní soutěže v angličtině Video pohlednice z mého města (letos nově pod názvem Send a Postcard), ale i pravidelným účastníkem. Loni se soutěže zúčastnily 3 týmy žáků z osmého ročníku. Dva týmy se umístily na třetím místě a jeden tým skončil na místě desátém. Letos se tito žáci rozhodli navázat na svůj loňský úspěch a natočit nové snímky. Každý tým si připravil svůj vlastní scénář a vybral lokace pro svůj příběh. A stalo se něco, co nikdo nečekal. Poučeni předchozími zkušenostmi obsadili první tři příčky v konkurenci 21 škol z celé republiky! Dále v textu najdete zajímavosti z natáčení a odkazy na videa.

Zde je pár střípků z natáčení: „Tento rok se opět zúčastníme celostátní soutěže v anglickém jazyce. Stejně jako loni jsme si připravili detektivní příběh a opět bylo natáčení plné zážitků. Naše nejvtipnější příhoda proběhla v metru, kdy jsme řešili, kde budeme vraždit, a všichni se zděšeně otáčeli a měli nás za masové vrahy. Druhá příhoda se odehrála na Slovanském ostrově, kde Max hraje policistu a při zatýkání vykopává vrahovi pistoli a křičí ‚Hajá‘! Scénu jsme točili snad osmkrát, protože jsme se vždy všichni začali strašně smát. Jsme rádi, že se této soutěže můžeme zúčastnit.“ (A. Jerglová, IX. B)

„Minulá video pohlednice byla skvělá. Bavilo mě to a přineslo mi to spoustu zkušeností. To, že jsme skončili na třetím místě, ani neříkám. Naučili jsme se při tom výslovnost různých slov. Můj spolužák při natáčení málem zmrzl na traktoru před Národním zemědělským muzeem, protože jsme měli technické problémy s mikrofonem. Na druhou skupinu vyběhla prodavačka suvenýrů proto, že na kameru řekli, že vystavené suvenýry jsou ruské a ne české.

Letos máme opravdu silnou konkurenci. Vybrali jsme si Letecké muzeum v Kbelích a Muzeum MHD Střešovice. Samozřejmě si přeji vyhrát, ale také všem ostatním přeji co nejvíce štěstí a co nejlepší počasí. Ať tedy vyhrají ti nejlepší.“ (J. Zahořík a J. Lindner, IX. B)

„Na rozdíl od minulého roku, kdy nám při natáčení začalo sněžit, jsme letos měli nádherné počasí. Od minula jsme rovněž získali spoustu cenných zkušeností – například, že je potřeba se pořádně naučit scénář. Kvůli neznalosti scénáře jsme museli některé scény točit vícekrát, včetně těch, ve kterých jsme museli běžet, takže natáčení bylo i fyzicky náročné. Jedním z nezapomenutelných zážitků byla scéna, kdy jsme vstupovali do Tančícího domu, který má otočné dveře. Z nedočkavosti na kávu a dorty, které nás čekaly nahoře, jsme se do dveří narvali současně, takže jsme se v nich zasekli. Během natáčení jsme se hodně nasmáli a jsme rádi, že jsme se této soutěže mohli zúčastnit.“ (J. Egermaierová, IX. B)

Třetí místo: He had already been dead for me before I shot him dead

Druhé místo: Together Again