Dubnový zápis do 1. tříd na školní rok 2019/2020 s rezervací termínu

04.03.2019

Zápis se uskuteční ve dnech 4. a 5. dubna 2019. Po jeho skončení a ukončení správního řízení bude na webu školy zveřejněn seznam přijatých a nepřijatých dětí k základnímu vzdělávání. Děti budou v seznamu uvedeny pod čísly, která jim budou při zápisu přidělena. V článku se dále dočtete kritéria, podle kterých budou děti přijímány, o programu pro předškoláky a o červnové schůzce. Rezervaci k zápisu můžete provést pod odkazem, který také najdete v článku.

KRITÉRIA pro přijetí k základnímu vzdělávání od 1. třídy

najdete zde

DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

Na webové stránce MŠMT je ke stažení tzv. Desatero. Tento materiál je určen rodičům dětí, kteří se zajímají o vzdělávání svého dítěte a vítají přehled základních dovedností, které má dítě mít před vstupem do základní školy.

ŠKOLNÍ ZRALOST

Podle následujícího textu mohou rodiče posoudit, zda mohou během následujících měsíců dítě v některých oblastech lépe připravit na jeho vstup do školy.

REZERVACI K ZÁPISU na 4. nebo 5. dubna proveďte ZDE

Doporučujeme si termín rezervovat. Ve vybraném termínu dostanou přednost zájemci o zápis, kteří budou mít rezervaci. Na jeden termín se může zarezervovat až 6 zájemců. Případné dotazy k rezervaci pište na emailovou adresu zapis@zsmladi.cz.

Hrajeme si na školu

Jarní program pro předškoláky, zapsané do prvních tříd, se bude konat v květnu 2019.  Jde o tradiční setkání na jaře, při kterém se seznámí se školním prostředím a ukázkami práce, které by je měly motivovat, aby se na školu opravdu těšily. Na účast v programu není třeba se přihlašovat, podmínkou účasti je však přijetí dítěte do 1. třídy od nového školního roku. Bude se jednat o dvě středeční setkání ve dnech 15. a 22. května vždy od 15:30 do 16:15 hodin. Při prvním setkání, 15. 5. bude možné vyjádřit přání ohledně umístění dítěte do stejné třídy s kamarádem či kamarádkou.

Červnová schůzka rodičů

Schůzky rodičů s budoucími třídními učitelkami se uskuteční v pondělí 17. června od 16:30 hodin.