Hodina pohybu navíc - bruslení odd. I. C

06.02.2017

Naše škola využila i v tomto školním roce možnosti zapojení do pokusného ověřování zařazení další hodiny tělesné výchovy, které se uskutečňuje již druhým rokem pod názvem Hodinu pohybu navíc. Škola mohla, jako v loňském roce zařadit tři oddělení školní družiny. Oddělení školní družiny I. C se věnovalo také bruslení.

Skupina dvaceti prvňáčků se zařadila mezi zdatné bruslaře, kteří se po absolvování šesti tréninkových lekcí nebojí vstoupit na led. Děti obstojně zvládají střídání chůze a skluzu, přímou jízdu, zkusily si brždění pluhem, vyjetí oblouku, jízdu vzad. Na ledové ploše se během hodin objevovaly míčky, kužele, kotouče či lana. Děti projížděly slalomovou či jinou obratnostní dráhou, hrály na Sochy, Mrazíka, Na babu či oblíbené Rybičky. Užily si kluziště, které měly jen samy pro sebe, nyní se už bez obav mohou vrhnout i mezi jiné bruslaře na veřejném bruslení.

Mgr. Pavla Fialová