Pražský pětiboj všestrannosti

05.02.2017

Žáci naší školy se letos opět zúčastnili tradiční akce pořádané v rámci projektu Sazka olympijský víceboj za účasti mnoha olympioniků a dalších osobností. I přesto, že naši školu v tomto roce reprezentovali převážně mladší žáci, podařilo se nám vybojovat vůbec první medaili za individuální výkon a navíc překonat školní rekord v počtu bodů získaných družstvem. V soutěži družstev nám utekly medaile jen velmi těsně. Ze 35 škol jsme obsadili 4. místo. Jednalo se tedy o náš zatím nejúspěšnější ročník.
 
Celkem 35 škol z celé Prahy přivedlo své sportovce, aby se utkali v disciplínách trojskok snožmo z místa, hod medicinbalem, švihadlo, leh-sedy a dribling.
Členy družstva ZŠ Mládí letos byli Ondřej Švec, Martin Černík, Štěpán Turček, Petr Kučera, Zuzana Szymanská, Denisa Kadlecová, Julie Frantová a Alice Kodešová.
V soutěži družstev získali celkem 19 040 bodů, čímž obsadili 4. místo.
 
V soutěži jednotlivců byla nejúspěšnější Zuzana Szymanská, která získala v ročníku 2004 bronzovou medaili.
K dalším medailím měli velmi blízko i Štěpán Turček (5. místo v ročníku 2004), Petr Kučera (5. místo v ročníku 2006), Ondřej Švec (6. místo v ročníku 2003) a Martin Černík (7. místo v ročníku 2004).
 
Výborný výkon předvedla v trojskoku Alice Kodešová - 6,60 metru, čímž překonala školní rekord v kategorii 3. - 5. ročník.
 
Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k předvedeným výkonům.

 

 

Kompletní výsledky naleznete zde: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/admin/data/pentathlon/result/file/prazsky-5boj-ovov-2017-komplet.pdf

 

Fotogalerie z akce: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/fotogalerie