Lyžařský kurz pro 7. ročník

16.01.2017

Po zvládnutém výstupu z Pece na chatu Jindřichův dům jsme se ubytovali a před setměním stihli rozřazení do družstev.

Večer se všichni seznámili s pravidly kurzu a bezpečným chováním na sjezdovce. Probrali jsme společně Lyžařské desatero a vhodnou výstroj a výzbroj.

Probudili jsme se do novým sněhem zasypaného rána a sněžení nepolevilo během celého dne. Po družstvech jsme vyrazili mezi prvními lyžaři na sjezdovky.

Všichni zvládli náročné lyžování v čerstvém sněhu a pokrok zaznamenali i začátečníci, pro které to byla první lyžařská zkušenost. Pochvalu si zasloužili lyžaři všech družstev bez rozdílu.
Po večeři nás navštívil dlouholetý člen Horské služby a podrobně nás seznámil se všemi riziky na horách doplněných o vlastní zkušenosti. Na závěr večerního programu jsme se ještě podívali na videa o lyžařských technikách a správném provedení carvingového oblouku.

V pondělí jsme od 8:30 zahájili lyžařský výcvik po družstvech, seznámili jsme se se všemi lyžařskými tratěmi v okolí naší chalupy a začali zlepšovat naši lyžařskou techniku. Zejména lyžaři - začátečníci udělali velké pokroky! V Peci opět hustě sněžilo. Třetí den našeho pobytu zakončila přednáška o skialpinismu a freeridu s praktickou ukázkou. Kromě příznivých lyžařských podmínek jsme spokojeni i s ubytováním v Jindřichově domě, především s výbornou domácí stravou.

Dnešní den proběhl ve znamení běžeckého výcviku a pěšího výletu. Zkušenější běžkaři si vyběhli na Černou horu a ti, kteří teprve svůj vztah k tomuto sportu hledají, vyzkoušeli stopu Krkonošské magistrály nad naší chalupou.
Odpoledne pak vyběhlo 22 závodníků na připravenou trať biatlonu. Slunečné počasí toho dne nám dopřálo nádherné zážitky! Den jsme zakončili vydařeným večerním lyžováním.

Ve středu 18.1. jsme si užili nádherný den za ideálních lyžařských podmínek. Všechna družstva proto s chutí vyrazila hned na první ranní vlek, nejzdatnější lyžaři  z 1. družstva spolu s p. učitelkou Hrbáčkovou vyrazili skibusem na celodenní lyžování do Janských Lázní na Černou horu. Zážitkem byl nejen nácvik lyžování v boulích, ale i zpáteční cesta rolbou.
Večer došlo na rozdělení startovních čísel do závěrečného závodu ve slalomu. Po večeři  jsme společně zhlédli videozáběry a fotky pořízené instruktory během dnešního výcviku.

 

Program předposledního dne našeho pobytu v Peci pod Sněžkou byl ve znamení závodů ve slalomu. Dopoledne jsme ještě využili skvěle upravené tratě k lyžování ve družstvech a odpoledne od 14.00 startovali první závodníci na trati připraveného slalomu. Večerním programem bylo zhodnocení kurzu a předání diplomů a ocenění.
Zítřek bude posledním dnem lyžařského kurzu 7. ročníku, žáci budou odjíždět do Pece po obědě a dopoledním lyžování.
Kurz byl velmi úspěšný, všichni udělali velké pokroky a prostředí i počasí bylo vynikající!