Dvě akce II. A v závěru školního roku

29.06.2016

Že učení nemusí probíhat vždy jen v učebně ve škole, se opět přesvědčili žáci II. A v posledních dnech školního roku 2015/2016. Znalosti z prvouky si mohli ověřit a obohatit v pražské zoologické zahradě v Tróji a za pár dní na to při návštěvě Království železnic na Smíchově.

Žáci z 2. A navštívili 22. 6.  2016 ZOO Praha, aby si prohlédli svého adoptovaného ježka bělobřichého a také ostatní zvířata. Moc se jim líbily slonice s malým slůnětem, které leželo na zemi, a slonice ho ze všech stran obklopily a házely na něj seno. Také se jim líbili bizoni, žirafy, surikaty a různí exotičtí ptáci. Počasí se vyvedlo a výlet se moc líbil.

2. A  dostala 27. 6. za skupinové hry ve třídě poukázku na návštěvu Království železnice, kde si děti prohlédly modely jednotlivých krajů, kterými projížděly vlaky, náklaďáky a další dopravní prostředky. Po zmáčknutí různých tlačítek se dávaly do pohybu například houpačky atd. Největší atrakcí byla ale část skutečné tramvaje, kterou si mohly sami zkusit ovládat (zavírat a otvírat dveře, rozsvěcet světla, cinkat atd.). Kdo tam ještě nebyl – je to skvělý tip na výlet s dětmi. Moc jsme si to všichni užili.