Francouzštináři ze 6.A strávili dopoledne s divadlem ve Francouzském institutu v Praze

21.06.2016

V pondělí 20. 6. dostali francouzštináři ze 6.A odměnu za jejich první rok s francouzským jazykem. Na základě pozvánky od Francouzského institutu v Praze se mohli zúčastnit divadelního dopoledne, které pro ně připravili skupiny starších studentů ze středních škol a lektoři divadelních technik z Brna a Chrudimi.

Žáci se nejprve během dvou nabitých hodin seznámili se základními technikami divadelní exprese. Část workshopu s nimi byla vedena ve francouzském jazyce, který sice stále ještě objevujeme, ale i tak komunikace nevázla. Za trpělivost a vedení děkujeme paní Noubelové z asociace Festivadlo.

V druhé části dopoledne pak žáci zhlédli dvě studentská divadelní představení, která pobavila a ukázala, čeho můžeme být za pár let studia francouzského jazyka schopni.

Děkujeme organizátorům divadelního dopoledne a těšíme se na další podobné akce v dalším ročníku!

Mgr. Tomáš Klinka, učitel francouzštiny