Návštěva z Oxfordu v hodině anglického jazyka

04.11.2011

201111041221_oxfopress.jpg

Začátkem listopadu k nám přišli editoři z nakladatelství Oxford University Press. Paní Melanie Good a pánové Jeremy Bowell a Ben Wetz přijeli z anglického Oxfordu, aby se na vlastní oči přesvědčili, jak se v České republice učí s materiály z jejich nakladatelství a využili naší bohaté spolupráce s jejich nakladatelstvím. (více v článku)

Učební texty z nakladatelství Oxford University Press ve výuce angličtiny využíváme vlastně od počátku zahájení výuky podle vzdělávacích programů s rozšířenou výukou jazyků, tedy přes dvacet let. Materiály tohoto nakladatelství jsou vždy velmi kvalitní a s rozvojem technologií jsou doplňovány dalšími výukovými materiály, jejichž používání do výuky zavádíme. Editoři z Oxfordu, spolu s paní Danou Krejzovou, zástupkyní pražské kanceláře nakladatelství, zhlédli hodinu angličtiny ve skupině AJ6 ve třídě V. C a práci s učebnicí Chatterbox 3, jejímž cílem bylo na tématu o zvířatech rozvíjet u žáků schopnost popisu a komunikace v angličtině. Návštěva se do aktivit žáků také zapojila, čímž paní učitelka Kateřina Schimmerová využila možnost, aby i žáci mohli s rodilými mluvčími anglicky komunikovat. Děkujeme kanceláři OUP, editorům a paní Krejzové za návštěvu a budeme se těšit na naši budoucí spolupráci.

201111041204_P1080381sm.jpg

201111041202_oxunivpress.jpg