Plavecká škola v přírodě tříd 3. ročníku 2016

25.05.2016

Další turnus „Plavecké školy v přírodě“ absolvovali žáci 3. tříd v týdnu od 16. do 20. května. Plavecký výcvik, který již pro školy není povinný, ve školním vzdělávacím programu naší školy zůstal. Žáci tříd 3. ročníku absolvují polovinu výcviku intenzivním plaveckým kurzem a ve 4. ročníku absolvují druhou část v 1. pololetí docházkou do bazénu v rámci hodin tělesné výchovy.

Žáci třetích tříd prožili tento týden v krásném prostředí v šumavském Srní. Kromě intenzivního výcviku plavání, během kterého zdokonalovali své plavecké dovednosti, poznávali také krásy šumavské přírody. Na naučných stezkách a dobrodružných výpravách v okolí Srní se seznamovali se vzácnými a chráněnými rostlinami i živočichy. Největším zážitkem byla bezesporu návštěva vlčího výběhu, kde všichni se zatajeným dechem pozorovali členy vlčí smečky v jejich přirozeném prostředí. Domů se všichni spokojení a plní dojmů. V létě jistě využijí i plavecké dovednosti, které výcvikem získali a zdononalili.
Alena Janíčková, pověřená vedením školy v přírodě