Celostátní kolo matematické soutěže Pangea

09.05.2016

Žáci 5. tříd, Adam Celecký (V.C) a Vojtěch Křístek (V.A) se zúčastnili dne 6.5. celostátního kola matematické soutěže Pangea.
Do celostátního kola se sjelo celkově na 350 talentovaných matematiků z celé ČR. Akce probíhala v aule Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Účastníci soutěžili v šesti kategoriích pro žáky 4. až 9. ročníků ZŠ a studenty odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Jejich úkolem bylo během 60 minut vyřešit 25 úloh.

Čekání na výsledky si zájemci zpříjemnili zajímavou přednáškou  prof. Pelantové pod názvem „Můžeme věřit své vlastní kalkulačce?“ z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT Praha.

Obtížnost otázek finálového kola si můžete vyzkoušet i Vy na  http://www.pangeasoutez.cz/2016/03/09/otazky-2016/
Nejlepší řešitele odměnila při závěrečném ceremoniálu p. Yvetta Blanarovičová. V konkurenci 65 soutěžících 5. tříd obsadil Adam 2. místo a Vojta 33. místo. Oběma žákům gratulujeme, děkujeme za vynikající reprezentaci a přejeme do dalšího studia mnoho úspěchů.

A. Matušů