Škola v přírodě s angličtinou 2016

28.04.2016

Zprávy z pobytu v již 15. ročníku školy v přírodě s angličtinou byly průběžně publikovány v tomto článku s fotografiemi.

První den se děti seznámily s oblíbeným místem, loukou nad hotelem a druhý den šly po obědě na vycházku do vísky Lipka s památným stromem. Třetí den děti absolvovaly výlet do Chrudimi s návštěvou Muzea loutkářských kultur a do Slatiňan s návštěvou zámku - letního sídla rodu Auerspergů a Hřebčína. Čtvrtý den - sobota: sportovní dopoledne, odpolední vycházka s tvorbou erbů z přírodnin a večerní společenské hry, zpěv a ruční práce. Pátý den - slunečno, ale zima - odpolední vycházka k památnému jilmu do Přemilova. Šestý den - počasí bylo aprílové se sněhem, ale odpoledne se umoudřilo a mohl se uskutečnit orientační běh s anglickými otázkami. Večer si děti užily diskotéku. Všichni zdraví domů. Sedmý den všichni absovolali exkurzi do Uměleckého výrobního družstva, zabývající se výrobou vánočních ozdob, které si také mnozí nakoupili. Odpoledne jsme absolvovali vycházku lesem a večer děti vyráběly 3D modely ze špaget a marshmallow. Osmý den - po vyučování a poledním klidu měly děti zdravovědu a potom šly hrát přehazovanou, badminton a nebo šli na vycházku do lesa. Večer nás čeká slavnostní zakončení s předáním diplomů a odměn. Čtrveční program: po snídani odjezd na hrad Lichnice a pak směr Praha.
Tento ročník školy v přírodě lze označit za velmi úspěšný. Sice nás chladnější počasí několkrát trochu omezilo, ale výjezd splnil svůj účel. Děti se nejen vzdělávaly při vyučování, ale získaly mnoho nových zkušeností a dovedností ve sportu, společenském chování, vztazích mezi lidmi, péči o zdraví a také se zlepšily v samoobslužnosti a samostatnosti.
Děkuji všem spolupracovníkům za zdárný průběh školy v přírodě a zvláštní poděkování zaslouží zdravotník výpravy, pan Václav Nový, který se o děti staral s neobvyklou péčí.
Děkujeme i rodičům, za důvěru s jakou nám svěřili své děti do péče.
P. S.: Po zpracování, budou fotografie uloženy do internetového alba a rodičům a žákům předáno přístupové jméno a heslo. Prosíme o strpení - fotografií je opravdu hodně.

Norbert Tlustý, pověřený vedením školy v přírodě s angličtinou