Zážitkový program pro sponzory pražské ZOO - Výroba papíru ze sloního trusu

15.04.2016

Třída II. A za vydělané peníze z Vánočního jarmarku sponzorovala již vloni špačka rudokřídlého (letos to bude ježek bělobřichý) ze ZOO Praha. A nyní využila nabídky k účasti na Zážitkového programu pro sponzory - Výroba papíru ze sloního trusu.

Žáci měli možnost si během zhruba hodiny a půl dlouhého programu poslechnout něco o historii této výroby, která pochází ze Srí Lanky a je asi 1900 let stará. Sloní trus se vysuší, zbaví písku a jiných nečistot, vymyje, vylouhuje a odešle do Papírny ve Velkých Losinách, kde se vytvoří tzv. granulát. Ten se pak již v ZOO namočí a vyrábí se papír. To si každý žák vyzkoušel a až se opět vydáme do ZOO, bude tam na nás čekat vlastnoručně vyrobený papír. Program se nám moc líbil, jen škoda, že tentokrát nebylo více času na procházku ZOO. Je to ale dobrý typ na rodinný výlet.