Hurá do opery – žáci 2. tříd poznávají operu

15.04.2016

V průběhu celého školního roku se děti druhých tříd hravou formou seznamovaly s vážnou hudbou. Škola využila nabídky Národního divadla v Praze, které žákům 1. stupně nabízí zapojení do projektu Hurá do opery. Jedná se návštěvy seznamujících děti s operní tvorbou a základy baletního umění. Návštěvy jsou sestaveny z ukázek z různých představení za účasti členů sboru a orchestru Státní opery a Národního divadla.

Všechna představení se hrála na jevišti v sále Provozní budovy Státní opery s kulisami v kostýmech za klavírního doprovodu. Hudební ukázky operní pěvci zpívali vždy v originálním jazyce. Děti se při návštěvách zábavnou formou seznámily s divadelními profesemi dirigenta, scénografa, sborového zpěváka, tanečníka v baletu, orchestrálního hráče….

Představení sklidila úspěch u žáků a uznání i u pedagogů.