Exkurze Po stopách českých spisovatelů

02.04.2016

Poslední březnový den se náš třídní kolektiv vydal do centra hlavního města. Cílem bylo prozkoumat části Prahy spojené s našimi významnými osobnostmi, především spisovateli. K tomu nám posloužila národní kulturní památka Vyšehrad, její středobod vyšehradský hřbitov se Slavínem a pak také Nerudova ulice na Malé Straně.

Exkurze zaměřená především na literaturu a dále na dějiny, hudbu a zeměpis, kterou pro nás připravila naše třídní učitelka Iveta Pichlová, byla obohacena o komentovaný výklad a pracovní list, který jsme celé dopoledne vyplňovali. Částečně jsme ho prokonzultovali ještě v den exkurze, následující víkend jsme měli možnost „doladit“ naše odpovědi, které jsme pak společně na naší první povíkendové hodině zkontrolovali. Úspěšní řešitelé byli ohodnoceni zaslouženou známkou z literatury.

Závěrem můžeme říci, že počasí se v den konání školní akce umoudřilo, a tak se naše exkurze vydařila se vším všudy.

Žáci IX. A