Pythagoriáda 5. tříd

31.03.2016

Žáci 5. ročníků se zapojili do další oblíbené matematické soutěže PYTHAGORIÁDA, kterou pořádá NIDV a MŠMT. Úlohy rozvíjí prostorovou představivost či logické uvažování. Ze školního kola postoupilo 10 žáků do okresního kola konaného 22. 3. 2016 na ZŠ Barrandov.

Všichni postupující se stali nejen úspěšnými řešiteli, ale dosáhli v konkurenci žáků ostatních škol Prahy 13 také skvělého umístění – žákyně 5. A Nguyen Lien Phuong se umístila s plným počtem bodů na 1. místě. O jeden bod za ní skončili Daniel Toman 5. A, Anna Vařeková 5. C, Edita Janebová 5. C, Klára Ondráčková 5. A. Jen dva body ztratili Adam Celecký 5. C, Jan Skřička 5. B, David a Vojtěch Křístkovi 5. A. O jediný bod za nimi zůstala Marie Kotrbová 5. C.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

A. Matušů