Lyžařský kurz 7. ročníku

14.03.2016

V Rokytnici nad Jizerou i v březnu panovaly příznivé lyžařské podmínky. Sešla se zde skupina výborných lyžařů z řad žáků 7. ročníku. Informace a fotografie z proběhlého lyžařského výcvikového kurzu naleznete v tomto článku.

 

 

 

 

 

NEDĚLE 13. 3.

Naše výprava v pořádku dorazila do Rokytnice nad Jizerou. Náročný výstup k horskému hotelu Štumpovka všichni účastníci zvládli statečně a všem ještě zbyly síly na krátké odpolední lyžování, na kterém byli žáci rozděleni do 4 družstev.

Večer jsme se seznámili s řádem kurzu a s lyžařským desaterem. 

 

PONDĚLÍ 14. 3.

Družstva absolvovala první dopolední a odpolední výcvik. Obrovský pokrok během jednoho dne zaznamenalo 4. družstvo. Někteří žáci, kteří se vůbec poprvé postavili na lyže, předvedli vynikající talent a lze očekávat, že se jejich dovednosti budou stále zlepšovat.

Při večerní přednášce se žáci dozvěděli, jak si v budoucnu co nejlépe vybírat oblečení a vybavení pro lyžování. Zároveň jsme shlédli fotografie a videa, které během dne pořídilo 1. a 2. družstvo.

 

Družstvo 1

Družstvo 2

 Analýza dopoledního výcviku 2. družstva

 

ÚTERÝ 15. 3.

 

Husté noční sněžení nám přineslo čerstvou nadílku prašanu. Bohužel nám příliš nepřálo počasí během dne a hustá mlha neumožnila bezproblémovou jízdu. Všichni se již těší na slunečné počasí, které by mělo přijít v následujících dnech.

Večer byli žáci na přednášce informováni o možných nebezpečích a rizicích na horách. Diskutovali jsme o možnostech prevence a první pomoci. Také jsme se seznámili s tím, jak nejlépe udržovat lyžařskou výbavu a jak pořídit a efektivně použít sjezdové vosky.

 

Družstvo 3

Družstvo 4

 

 STŘEDA 16. 3.

 

Včerejší meteorologický nezdar jsme si dnes s velkou chutí vynahradili. Dopoledne nám přineslo slunečné počasí a nádherně upravené sjezdovky s minimem cizích lyžařů. Odpoledne si skupina žáků udělala krátkou procházku po okolní přírodě. Není třeba dodávat, že koulování bylo její nedílnou součástí. Někteří zapálení lyžaři se však i odpoledne vydali na svah, kde si vyzkoušeli zábavné lyžařské techniky.

Večerní přednáška byla v duchu zdravovědy. Naše zdravotnice nám přehledně vysvětlila, jak postupovat při poskytování první pomoci a žáci si ověřili své znalosti při vědomostním kvízu.

 

 

 

 

ČTVRTEK 17. 3.

Dopoledne žáci absolvovali velký závod ve slalomu. Jela se dvě kola a časy obou závodů se sčítaly. Po odpoledním výcviku už nás čekalo pouze zhodnocení celého kurzu, vyhlášení soutěží a výsledků závodu ve slalomu a samozřejmě i vytoužená diskotéka

 

Výsledky závodu ve slalomu:

 

Kategorie A (1. a 2. družstvo)

Dívky

1. místo - Viktorie Vydrová

2. místo - Tereza Jungwirthová

3. místo - Anna Marie Hrdličková

 

Hoši

1. místo - Filip Tošnar

2. místo - Jan Heran

3. místo - Šimon Reizer

 

Kategorie B (3. a 4. družstvo)

Dívky

1. místo - Anna Králová

2. místo - Věra Babická

3. místo - Anna Sklenářová

 

Hoši

1. místo - Ondřej Švec

2. místo - Adam Vrba

3. místo - Tadeáš Simandl

 

Absolutní pořadí - 15 nejlepších závodníků

1. Filip Tošnar - 42,3 s

2. Viktorie Vydrová - 42,7 s

3. Tereza Jungwirthová - 43,0 s

4. Jan Heran - 43,8 s

5. Anna Marie Hrdličková - 44,9 s

6. Patricia Manichová - 45,5 s

7. Ondřej Švec - 46,1 s

8. Šimon Reizer - 46,3 s

9. Zdeněk Šejvl - 46,5 s

10. Daniel Jermář - 47,0 s

11. Matyáš Kandravý - 47,2 s

12. Karolína Šubová - 47,3 s

13. Anna Králová - 47,4 s

14. Anna Selnekovičová - 47,9 s

15. Věra Babická - 48,6 s

 

Závod byl velmi vyrovnaný. Rozdíl mezi 1. a 10. místem byl pouze 4,7 sekundy. Rozdíl mezi 10. a 20. místem pouze 3,6 sekundy.

 

PÁTEK 18. 3.

 

Po zabalení všech osobních věcí jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna vyrazila na svah užít si krásného počasí a výborně upravených sjezdovek. Ddruhá část žáků si udělala krátký výlet na Kotelní jámy. Po obědě už nebyl čas zahálet. Vypravili jsme se do údolí, kde na nás čekal autobus.

I přesto, že jsme se na kurzu setkali s úrazy a nečekanými odjezdy několika žáků domů, hodnotíme kurz jako velmi zdařený. Sešlo se na něm mnoho výborných lyžařů. Takto vysokou úroveň dovedností za poslední roky nepamatujeme. Brzy připojíme i zhodnocení a ohlasy přímo od samotných žáků.