Matematické a logické soutěže na 1. stupni v tomto školním roce

18.02.2016

Žáci 1. stupně se během školního roku účastní každoročně několika matematicko-logických soutěží. V článku se dozvíte, kterých soutěží se žáci již v tomto školním roce zúčastnili a s jakými výsledky, ale také jaké matematické soutěže se ještě chystají.

V 1. pololetí se konal 8. ročník Logické olympiády. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Je svým pojetím unikátní, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Do soutěže se zaregistrovalo rekordních  58 265 soutěžících z 2 909 škol z celé České republiky. Žák naší školy Adam Celecký se postupovými koly probojoval až do celostátního kola, kde obsadil 3. místo. Listinu finálového umístění naleznete zde

O registraci do příštího ročníku budeme včas informovat.

Další soutěží, do které se zapojili žáci 5. tříd, byl 65. ročník Matematické olympiády. V okresním kole pro Prahu 13, které se konalo 19. 1. 2016 na ZŠ Barrandov, se mezi deset nejúspěšnějších řešitelů probojovali Anna Vařeková, V. C - 4. místo, Vojtěch Křístek, V. A - 8. místo a Edita Janebová, V. C – 10. místo.

V současné době proběhla školní kola matematických soutěží Pythagoriáda a Pangea, odkud naši žáci postupují do dalších kol. Přejeme jim mnoho úspěchů při řešení.

Mgr. Alexandra Matušů - vedoucí metodického sdružení 4. - 5. tříd