Pyžámkový večírek školní družiny

12.02.2016

V tomto článku se dozvíte, jak vypadal historicky první pobyt dětí ve škole přes noc a jak ji prožily. Akci připravily vychovatelky školní družiny a zapojily se do ní téměř všechny děti, které navštěvují školní družinu.

V úterý, 9. 2. přišly děti do školy v 19 hod, vybaveny spacáky na „Pyžámkový večírek“. Žáci navštěvující školní družinu měli v rámci této akce jedinečnou příležitost, mohli si projít školu za tmy, pouze s baterkami, a potom spát ve svých třídách. Zážitků bylo moc. Každá paní vychovatelka si pro své oddělení připravila ještě vlastní program – např. večerní diskotéku, malování na peřiny, polštářovou bitvu, stezku odvahy nebo soutěže v pyžamu. Ráno se pak všichni sešli na společné snídani, kde si nadšeně vyprávěli své zážitky. Celá školní družina moc děkuje obětavým maminkám, které napekly bábovky, muffiny a různé koláče, připravily pomazánky a nakoupily ovoce a umožnily tak dětem užít si k snídani opravdovou hostinu. Jako památku na prožitou noc pak dostaly děti svítící náramky, které byly zakoupeny z finančního příspěvku Klubu rodičů a přátel školy.

Za ŠD Petra Hřivnová