Pražský pětiboj všestrannosti

09.02.2016

Každým rokem se naše škola účastní tradičního závodu projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Pražský pětiboj je nepostupovým mítinkem, na kterém mohou poměřit své síly osmičlenná družstva z pražských základních škol a gymnázií. Konkurence v tomto závodě je značná a rok od roku se úroveň závodu i výkony sportovců zvyšují. Naší škole se dosud nikdy nepodařilo umístit se mezi deseti nejlepšími družstvy a dostat jednotlivce na stupínek vítězů. Toho jsme se dočkali až letos.

Pražský pětiboj všestrannosti proběhl 3. února v Areně Sparta na Praze 9. Žáci závodili v disciplínách trojskok snožmo z místa, leh-sedy, švihadlo, dribling a hod medicinbalem.

Družstvo ZŠ Mládí se z 38 škol umístilo na 8. místě s celkovým součtem 18 376 bodů, což je hodnota nového školního rekordu v kategorii družstev.

Pětiboj však neprobíhá pouze v Praze, ale i v ostatních částech České republiky. Proto existuje i celorepublikové srovnání družstev.

V takovém naše škola obsadila 28. místo ze 157 škol.

Dařilo se i našim žákům v kategorii jednotlivců. Všech osm našich závodníků se umístilo v první polovině startovního pole:

Viktorie Vydrová - 3. místo v ročníku 2002 (ze 47 závodnic) - naše první medaile z tohoto prestižního závodu

Sandra Dubjáková - 4. místo v ročníku 2005 (z 24 závodnic) - překonán školní rekord v trojskoku snožmo (646 cm)

Petr Jandoš - 4. místo v ročníku 2004 (z 25 závodníků)

Onřej Švec - 6. místo v ročníku 2003 (z 36 závodníků)

Patricia Manichová - 11. místo v ročníku 2003 (ze 40 závodnic)

Denisa Kadlecová - 12. místo v ročníku 2004 (z 36 závodnic)

Adam Vrba - 23. místo v ročníku 2002 (z 60 závodníků)

Tadeáš Simandl - 26. místo v ročníku 2002 (z 60 závodníků)

V závodě učitelů obhájil loňské vítězství Zdeněk Poláček.

Podrobné výsledky naleznete pod tímto odkazem:

Slavnostní nástup

Poznáte, se kterými třemi slavnými sportovkyněmi se vyfotilo naše družstvo?

Disciplína švihadlo

Více fotografií naleznete zde: