Hodina pohybu navíc - bruslení oddělení školní družiny I. B

08.02.2016

V zimních měsících se v rámci projektu Hodina pohybu navíc věnují děti z oddělení školní družiny I. B bruslení. Na zimním stadionu Bronzová, se pod vedením paní učitelky Pavly Fialové a asistence paní vychovatelky Petry Hřivnové děti učí základním bruslařským dovednostem. Děti zvládají vstávání z ledu, chůzi po ledě, střídání chůze a skluzu, rozjezd a přímou jízdu. Před sebou mají ještě brždění pluhem a smykem, vyjíždění oblouků. Tréninkové lekce jsou zpestřovány oblíbenými hrami na ledě, např. Na babu, na Mrazíka, na Rybáře s dalšími obměnami. Během těchto 6 tréninkových lekcí si děti osvojí nejen výše uvedené dovednosti, ale pobyt na ledové ploše je pro ně zábavou a zároveň získávají trvalý zájem o tuto pohybovou aktivitu. (foto dále v článku)