Návštěva Střední odborné školy gastronomické a hotelové s.r.o.

04.02.2016

Výsledek obrázku pro střední odborná škola gastronomická prahaV lednu se třída 8.A zúčastnila zážitkového kurzu na SOŠ gastronomické a hotelové s.r.o. Čekala nás hodina praktické výuky na této škole. Nasadili jsme si návleky na boty a vstoupili do třídy, ve které byl umístěn bar a kávovar. Rozdělili jsme se do dvou skupinek žáků. Jedna se šla naučit připravit nealkoholický koktejl „Školní zvonění“ a druhá skupinka šla okusit práci baristů – připravili Café latté macchiato.

Latté nám šlo celkem snadně. Našlehali jsme si mléčnou pěnu a do ní jsme pak opatrně přilili kávu espresso , aby to vytvořilo tu správnou kombinaci barev, kterou známe z kaváren.

Koktejl nám také šel dobře od ruky. Do sklenky jsme přidali ledové kostky, citronovou šťávu, v šejkru jsme smíchali dva druhy džusů a přes led nalili grenadinu.

Vše jsme si užili a jsme rádi, že jsme měli šanci na tomto zážitkovém kurzu zúčastnit.

Viktorie Houdková 8.A

Alena Merhautová, výchovná poradkyně školy