Vánoční jarmark

08.12.2015

V úterý 8. prosince se třídy ZŠ Mládí proměnily ve stánky s nejrůznějším vánočním zbožím. Autory roztodivných výrobků byli žáci školy, kteří je připravovali ve škole i doma pod vedením trpělivých učitelů a rodičů.

K vidění tu byly adventní věnce, typická vánoční výzdoba, přáníčka, andělé vyrobení z polínek, řada háčkovaných dekorací a hakisaků, množství perníčků jako ozdob na vánoční stromeček, mýdel vlastní výroby, svíček a řada dalších.

V třech třídách připravili rodiče i tvůrčí dílny, kde si děti mohly vyrobit vlastní svíčku, čokoládové figurky, stromečky z pentlí, korálkové andílky a hvězdy nebo třeba vánoční kytici z chvojí a podzimních větviček.

Jídelna se proměnila v kavárnu, kam každý zašel alespoň jednou ochutnat dobroty z kuchyní rodičů našich žáků. U kávy, čaje a dobrého zákusku si pak návštěvníci kavárny mohli popovídat a na chvilku se zastavit v tom předvánočním shonu.

Výtěžek z dílen, šatny a kavárny bude letos věnován na vybudování žákovské knihovny. Děkujeme všem žákům a učitelům za přípravu krásných výrobků a za pomoc při organizaci akce Klubu přátel naší školy. Rodičům bychom chtěli poděkovat za ochotu a čas, který přípravám věnovali. Velice si vážíme toho, že se i v této uspěchané době mezi rodičovskou veřejností najdou jednotlivci, kteří mají chuť dělat něco pro své děti a školu nezištně a s úsměvem.