Naše škola se zapojila do projektu BIOŠKOLY

01.09.2011

201109081517_bio.jpgVážení rodiče,
jako první škola v Praze 13 jsme se přihlásili do projektu BIO školy a rozhodli jsme se do jídelníčku zařadit pokrmy zhotovené z BIO potravin v takovém rozsahu, jaký nám dovolí aktuální výše stravného. Díky dotačnímu programu nebude tedy výše stravného navýšena z důvodu používání BIO potravin. Certifikované BIO potraviny nakupujeme od dodavatelů ekologického zemědělství, kteří jsou do tohoto projektu zapojeni.

Proč bio do škol?
Kuchyně a jídelny našich jeslí, školek a škol hrají velkou roli ve zdravotním stavu našich dětí. Vždyť děti ve škole dostávají hlavní denní jídlo, často i jídla další a návyky, které ve škole získají, si s sebou ponesou celý život. Nejlepší, co můžeme pro naše děti udělat, je investovat do jejich zdraví. Řada civilizačních chorob se dnes začíná rozvíjet již od dětství a v období dospívání. Čím dál tím více dětí také trpí alergiemi nebo jinými poruchami imunity. Pro zdraví dětí má přitom klíčový význam právě strava, kterou konzumují, a to jak z hlediska složení jídelníčku, tak z hlediska „čistoty“ potravin. Biopotraviny jsou těmi nejkvalitnějšími potravinami, které můžete svým dětem dát – mají maximální výživovou hodnotu, neobsahují rezidua chemických látek a nejsou geneticky modifikované. Dávat přednost biopotravinám také znamená dávat přednost zemědělství, které je ohleduplné k našemu životnímu prostředí a zachází se zvířaty s úctou. Konvenční zemědělství ročně použije 2,5 milionů pesticidů, ekologické zemědělství ani gram. Pokud chceme zanechat našim dětem Zemi co nejméně poškozenou a je samotné vychovávat k tomu, aby oni se stejným přáním předávali zemi svým potomkům, jsou biopotraviny jasnou volbou.

První BIO vaření - 7. září 2011, s panem kuchařem Machalíkem a našimi šikovnými kuchařkami - speciální menu pro děti z méně standardních potravin:

BIO kari polévka z červené čočky

BIO bulgurová pánev s hovězím masem a zeleninou

Věříme, že tato novinka zaujme naše strávníky i jejich rodiče. Více informací k projektu najdete na www.bioskoly.cz

Za kolektiv kuchyně Jindra Růžičková, vedoucí ŠJ