Společné setkání ve Vídni

08.06.2015

Po příjezdu do Vídně jsme hned zamířili do centra, kde jsme se po roce sešli s dětmi z naší partnerské školy St. Florian. Program setkání a fotografie nalezneto po otevření článku.

Společné jsme vyrazili na okružní jízdu centrem Vídně se zastávkami u Hundertwasserhaus a Fussballstadion. Nejlepší zastávka však byla pod Donauturm, věž vysoka 252 metrů,  kam jsme vyjeli, abychom si Vídeň prohlédli z ptačí perspektivy. Nově získané vědomosti děti využily při vyplňování pracovních listů, které pro nás připravili rakouští žáci. Po prohlídce radnice jsme procházkou přes zimní rezidenci Habsburků Hofburg došli až k Stephansdom. Po krátkém rozchodu nás čekala večeře a procházka podél Dunaje. První den byl plný a náročný, ale všichni jsme si to užili.
Dnes nás čeká návštěva zámku Schonbrunn a místní malé zoo. Odpoledne pak soutěž s hádankami ve smíšených skupinách v centru Vídně a návštěva interaktivního muzea o historii Vídně Time travel.

Úterý nám začalo velice brzy. Už v 9:30 jsme vyjeli na zámek Schönbrunn, kde jsme si prošli krásné zahrady a navštívili nejstarší ZOO na světě, kde chovají kromě ledních medvědů také pandy. Poté děti čekala soutěž Rätselrallye. Po skupinách musely zjišťovat různé informace v centru Vídně, a to jen pomocí mapy a vlastní hlavy. Všichni to zvládli, ale kdo bude Wiener Expert, to se dozvíme až po zpracování výsledků. Před večeří jsme měly ještě  možnost zhlédnout interaktivní výstavu o historii Rakouska, jejíž součástí bylo i 5D Kino. Byl to pro děti super zážitek. Večeři jsme si dali na Donauinsel, pod nejvyšší budovou Rakouska. Utíká to bohužel příliš rychle, už jen zítra. Poslední den si užijeme v lunaparku Prater.

Poslední den byl plný zábavy. Nejprve ruské kolo, pote muzeum Madame Tussauds a lunapark. Všichni jsme si to moc užili, škoda že už jedeme domu.

Mgr. Jana Hrbáčková