Video pohlednice z mého města počtrnácté

28.05.2015

Celostátní soutěž v anglickém jazyce Video pohlednice z mého města vyvrcholila v polovině měsíce května slavnostním předáním cen vítězům v prostorách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR na Malé Straně.

Mezi video pohlednicemi nominovanými na hlavní ceny zhlédli hosté také video pohlednici z Prahy 13, se kterou soutěžili žáci 9. třídy z pořádající školy. Ta získala ve své kategorii 3. místo. Jmenovala se „Spy 0013 – Occupation of the Earth“. Velmi úspěšnými snímky byly dvě video pohlednice studentů příbramského gymnázia, které obě ve svých kategoriích zvítězily. Velký ohlas u diváků měla video pohlednice žáků Základní školy z Ústí nad Labem, Stříbrnické ulice se svým příběhem The Legend of the Střekov Dwarfs - pověstí o střekovských rarášcích a video pohlednice z Litomyšle, kde soutěžící ztvárnili jeden celý rok ve svém městě. V letošním ročníku soutěžilo celkem 559 žáků a studentů z téměř 70 základních a středních škol a 90 soutěžících obdrželo hlavní ceny. Přítomní hosté ocenili vysokou kvalitu snímků i celé soutěže. Díky patří za podporu ministerstvu školství, velvyslanectví Velké Británie, Městské části Praha 13 i všem sponzorům včetně Britské rady.