Bronz z mistrovství republiky

25.04.2015

21. dubna se v pražské hale ZŠ Květnového vítězství uskutečnilo republikové finále poháru základních škol v kin-ballu, netradičním sportu známým svým rozměrným míčem a současnou hrou tří družstev. Tým ZŠ Mládí, který zvítězil v oblastním kole Prahy a Středočeského kraje, reprezentoval velmi úspěšně - odnesl si bronzové medaile.

 

Martin Bekera, Maxim Drkoš, Simona Pavelková a Michaela Rubešová (všichni z 9.A) byli postaveni do nelehké situace již ze začátku, protože se těsně před turnajem zranil jejich spoluhráč Jakub Babický. Do turnaje tedy nastoupili jako jediný tým bez náhradníka. Přesto se našemu týmu podařilo postoupit ze základní skupiny do finále.

Finále, které se hrálo na 3 třetiny po sedmi minutách, bylo velmi napínavé. Tým ZŠ Mládí se v něm utkal s obhájci titulu z Liberce a se ZŠ Borohrádek. Na konci prvních dvou třetin byl náš tým vždy ve vedení, ovšem v závěru poslední části hrací doby přišel smolný zvrat, který zapříčinil, že se náš tým nakonec umístil na třetím místě. Přesto je zisk bronzových medailí z MČR velkým úspěchem a oproti 6. místu z loňského roku velkým krokem kupředu.

 

Výsledek finálového zápasu:

ZŠ 5. května Liberec : ZŠ Borohádek : ZŠ Mládí, Praha - 29 : 27 : 26

(10 : 10 : 11 po 1. třetině a 19 : 18 : 19 po 2. třetině)