Vánoční jarmark - poděkování a třídní zprávy

15.12.2014

Pedagogický sbor školy se připojuje k poděkování Klubu přátel ZŠ Mládí všem, kteří se na této zdařilé akci podíleli. Do článku budou postupně vkládány zprávy ze tříd o tom, jak s výtěžkem z jarmarku naložily.

Žáci 3.C se rozhodli  za část peněz získaných prodejem  na školním vánočním jarmarku splnit přání dvěma dětem z dětských domovů v Karlových Varech a Tachova. Zakoupili dvouleté Zuzance a čtyřletému Péťovi hračky, o které si napsali Ježíškovi a předali je v Galerii NB organizátorům této charitativní akce.

Žáci 3. B splnili letos přání Natálce z Klokánku v Hostivicích, které je 6,5.

Třída IV. A, se rozhodla za polovinu peněz utržených na vánočním jarmarku koupit Danielovi B. (11 let) z dětského domova v Plešné u Chebu vysněnou sportovní koloběžku a dětskému domovu v Nepomuku nadělit 5 vánočních kolekcí, které si přálo 5 dětských skupin.

Žáci 4. B a 4. C se rozhodli, že část peněz z prodeje výrobků na Vánočním jarmarku věnují Stanici mladých přírodovědců DDM Praha 5. Celou zprávu najdete zde.

Žák 6. B, Jan Heran vytvořil zprávu o tom, jak se jeho třída rozhodla pomoci prostřednictvím organizace Člověk v tísni.

Člověk v tísni je nevládní nezisková organizace, která pomáhá lidem po celém světě, můžete například nechat vyhloubit studnu v Africe, posílat jídlo a léky do spousty zemí apod. My jsme koupili tři druhy zvířat do tří zemí, přesněji: kozu do Kongaslepice na Srí-Lanku a včely do Afghánistánu.

Koza - Koza stála 900,-Kč, dostala ji např. paní Mama Mapeda, která má šest dětí a kozu potřebuje hlavně kvůli mléku pro děti. Včely - Včely stály 850,-Kč a putovaly už za Mohammadem Yousoofem, Mohammad vyrábí med a pak ho prodává, z utržených peněz koupil pro rodinu krávu. Slepice - Slepice stály 250,-Kč a přišly k paní Yassen, která s nimi podniká (množíje a pak prodává).