OVOV - pětiboj Prahy 13

23.10.2014

Odznak všestrannosti olympijských vítězů je tradiční sportovní projekt pod záštitou českých olympioniků, kterého se účastní desítky tisíc žáků z celé České trepubliky a ze zahraničí. Dne 21. října se uskutečnil mítink pouze pro Prahu 13 na ZŠ Janského a naše škola z něj vyšla velmi úspěšně. Žáky při závodění podporovali i olympionici Jan Jiráň a Slavoj Černý a mistr ČR v bike trialu Tomáš Zedek.

Školu se vydala reprezentovat hned dvě družstva, která změřila své síly se 70 žáky ostatních škol v disciplínách trojskok, shyby, leh-sedy, švihadlo a dribling. Každé družstvo tvoří 4 hoši a 4 dívky, jejichž výkony se převádějí na body, stejně jako v desetiboji. Tým ZŠ Mládí "A" suverénně zvítězil a obsadil první místo z celkového počtu devíti družstev. Ovšem i tým ZŠ Mládí "B", který byl vytvořen zejména z mladších žáků, se dokázal mezi staršími soupeři prosadit a umístil se na 3. místě, jen velmi těsně za stupínkem druhým.

Z celkem 15 našich žáků se 11 dostalo na stupínek vítězů za svůj ročník narození v kategorii jednotlivců.

Soutěž družstev:

1. místo - ZŠ Mládí A- 19 921 bodů (Pavelková, Kučerová, Polánková, Polánková, Reitmajer, Halász, Suchý)

2. místo - ZŠ Řeporyje A - 17 887 bodů

3. místo - ZŠ Mládí B - 17 857 bodů (Lexová, Michaeli, Vydrová, Budinská, Ekart, Achedžak, Švec, Tošnar)