MATEMATICKÉ SOUTĚŽE

26.09.2014

Vážení rodiče a žáci, zde najdete aktuální nabídku matematických soutěží, ve kterých si žáci mohou ověřit své matematické dovednosti, prostorovou představivost, logické myšlení a chuť hrát si s čísly. Soutěží se lze zúčastnit prostřednictvím školy nebo individuálně.

Soutěže organizované školou:

Matematická olympiáda (mo.webcentrum.muni.cz)

Matematický klokan   (www.matematickyklokan.net)

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do kategorií: Cvrček (2. – 3. třída),  Klokánek (4. – 5. třída), Benjamín (6. – 7. třída) a Kadet (8. – 9. třída). Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, takže žáci absolvují školní, oblastní i republikové kolo současně. Další ročník  se bude konat 20. března 2015

Pythagoriáda   (www.nidm.cz)

Je určena všem žákům 5., 6., 7. a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku.  Soutěž má dvě kola školní a okresní. Při této soutěži se nepoužívají ani tabulky, ani kalkulačky.

Další soutěže:

Logická olympiáda  (www.logickaolympiada.cz)     Registrace do 30. září 2014!!!

Pikomat   (www.pikomat.mff.cuni.cz)  korespondenční soutěž organizovaná MFF UK. Termín odeslání 1. série je  12. 10. 2014.

KoKoS  (www.gmk.cz/matematicky-seminar-kokos/KoKoS je organizován studenty Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci. Jde o netradiční matematickou soutěž pro žáky        6. – 9. tříd ZŠ .

Genius matematicus, Genius memoria   (www.geniuslogicus.eu/cz/souteze-pro-vsechny/0037/)  Jde o nejnovější mezinárodní matematickou on-line soutěž, při níž žáci mohou zábavnou formou řešit velmi zajímavé a netradiční matematické příklady z každodenního života. Registrace do 15. 10. 2014.

Mgr. Dana Stuchlíková, předmětová komise Matematika a její aplikace