Mírový běh - účast na českém rekordu

26.06.2014

Naše škola byla pozvána k účasti na vytvoření největšího živého loga Mírového běhu, což je nejdelší štafetový závod vedoucí přes 140 zemí světa. Jeho cílem je překonávat kulturní a náboženské hranice mezi jednotlivými národy a lidmi samotnými. Akce se uskutečnila pod záštitou Městské části Prahy 13. K vytvoření rekordu se 19. června na Slunečním náměstí sešlo více než 400 dětí, z nichž více než třetinu tvořili žáci našich čtvrtých až šestých ročníků.

Setkání bylo výborně organizačně připraveno a kromě vytvoření rekordu byl pro děti připraven i zábavný program. Celou akci doprovázela skupina běžců, kteří žákům představili Mírový běh a mimo jiné i názornou ukázku jazyků zemí, které jsou v této celosvětové akci zapojeny. Každá škola si odnesla poděkování ve formě plakety a obrazu jednoho ze symbolů míru a přírody.

Tvorba rekordu byla důkladně dokumentována - videozáznamy a další fotografie naleznete pod tímto odkazem.