Krajské kolo soutěže Mladý zdravotník

11.06.2014

Naši žáci se i letos zúčastnili soutěže Mladý zdravotník, kterou každoročně pořádá Český červený kříž. Stejně jako loni si vedli velmi dobře a dostali se do krajského kola. To se konalo 28. 5. v  Muzeu Policie ČR.

Ošetřovalo se zde jako o závod. Kromě pomoci při autonehodě si děti vyzkoušely i ošetření popálenin ze spadlých drátů vysokého napětí nebo otravu okrasnými jahodami.

Všechna družstva se snažila, aby dosáhla prvního místa a mohla postoupit do republikového kola. Vítěz byl však pouze jeden. Náš tým z 1. stupně byl vítězství hodně blízko - první místo mu uniklo o 24 bodů. Děti skončily na krásném druhém místě. Tým z 2. stupně se umístil z 8 družstev na místě čtvrtém. Všichni si odnesli spoustu nových zkušeností a zážitků.

A abyste i vy viděli, co se na kroužku učíme, připravili jsme si pro Vás příručku mladého zdravotníka, kterou najdete na www.youtube.com pod názvem Příručka mladého zdravotníka.